Jak zdobyć lajki na Instagramie

Co to są lajki na Instagramie?

Jeśli korzystasz z Instagrama na co dzień, lub z innego media społecznościowego, które również ma tę opcję, to z pewnością znasz odpowiedź na to pytanie, ale jeśli chcemy dokładnie zgłębić temat tego jak zdobyć lajki na Instagramie, musimy zacząć od podstaw. Instagram like to nic innego jak przycisk w kształcie serca, umieszczony pod postami. Można dodać go na dwa sposoby albo po prostu klikasz, bezpośrednio na niego albo dwukrotnie i szybko klikasz w zdjęcie. Ta druga opcja jest zdecydowanie szybsza i wygodniejsza. Dla osoby, której dajemy lajka oznacza to, że podoba nam się to zdjęcie i doceniamy jej pracę. W obecnych czasach, gdzie Instagram jest źródłem zarobku dla wielu osób, ilość serduszek pod zdjęciem, ma ogromne znaczenie. Aby zdobyć ich jak najwięcej, niektórzy posuwają się do bardzo dziwnych, a niekiedy nawet niezgodnych z regulaminem Instagrama rzeczy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że aby zdobyć lajki na Instagramie wystarczy kilka prostych sposobów, które poznasz w tym artykule. Dlaczego lajki są ważne

Dlaczego lajki na Instagramie są ważne?

Dla ludzi, którzy planują prowadzić swoje konto w profesjonalny sposób lajki mają ogromne znaczenie. Im jest ich więcej, tym bardziej rozpoznawalną osobą się stajesz, a co za tym idzie zdobywasz więcej followersów. Z kolei to prowadzi do popularności i zarobku w prosty i przyjemny sposób. Im większe są Twoje zasięgi, tym większa szansa na to, że zainteresuje się Tobą jakaś firma, która będzie chciała, abyś promował jej produkty. Jednak to dopiero początek Twojej przygody. Oprócz rozwoju Instagrama możesz robić wiele innych rzeczy, które również pozwolą Ci zarobić. Konto na YouTubie czy własna marka ubrań lub kosmetyków. Popularność oraz idące za nią pieniądze, otwierają przed Tobą tyle możliwości, że jedynie co może Cię ograniczyć, jesteś Ty.

Jak zdobyć lajki na Instagramie? – 9 porad

Skoro wiemy już co to są lajki oraz dlaczego są one ważne, przejdźmy do konkretów. Jeśli wydaje Ci się, że potrzebne do tego są duże nakłady pieniężne to uwierz nam, że wcale tak nie jest. Żeby zdobyć lajki na Instagramie głównie potrzebny będzie Twój zapał do działania. Poznaj 9 skutecznych kroków na to jak zdobyć lajki na Instagramie.

Jak zdobyć lajki na Instagramie za pomocą hasztagów?

Hasztag to świetne narzędzie, dzięki któremu Twoje zdjęcie zostanie przypisane do odpowiedniej kategorii. Jest to więc idealny sposób na dotarcie do jeszcze większej liczby użytkowników. Jeśli ktoś obserwuje dany hasztag, to zdjęcia, które go zawierają wyświetlają się mu na stronie głównej. Dlatego warto przykuć uwagę innych dobrym zdjęcie. Pamiętaj, żeby używać hasztagów, które dotyczą Twojego zdjęcia. Na przykład, jeśli na zdjęciu znajduje się pies dodaj hasztagi #dog #pies, a nie #food #funny. Jednak, dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ nikt z nas nie lubi, gdy wyszukuje coś konkretnego, a wyświetlają mu się zupełnie inne posty. Warto zwrócić także uwagę na ilość jak i na jakość hasztagów. Lepiej jest użyć od 3 do 10 niż od razu 30, czyli maksymalną liczbę. A co z jaskością? Jak wiadomo są hasztagi mniej i bardziej popularne, dlatego jeśli Twoje zdjęcia nie osiągają dużej ilości lajków, używanie tych bardziej popularnych jest bez sensu.
Popularne hasztagi Popularne hasztagi w Polsce
·      #love ·      #happy ·      #instagood ·      #fashion ·      #friends ·      #polishgirl ·      #polishboy ·      #poland ·      #kocham ·      #wakacje

Dodawaj regularnie posty

Regularność w dodawaniu nowych postów naprawdę ma znaczenie. W ten sposób nie dasz o sobie zapomnieć Twoim obserwatorom, a dodatkowo Twoje zaangażowanie będzie miało znaczenie dla podbicia algorytmów. Oczywiście, nikt nie mówi, że posty muszą być udostępniane codzienne, zdecydowanie wystarczy wrzucenie 3 do 5 postów tygodniowo. Natłok zdjęć jak ich niedosyt nie jest dobry. Ważne jest również to, kiedy i o której godzinie chcemy dodać nowy post. Najlepsze pory są wtedy, kiedy wiemy, że ludzie używają telefonów komórkowych, na przykład w porze obiadowej czy późniejszym wieczorem. Na pewno nie osiągniemy dużej ilości polubieni wstawiając posty w nocy czy nad samym ranem, gdzie większość użytkowników śpi lub zbiera się do pracy. Dobrze jest również samemu sprawdzić, które pory dnia i które dni tygodnia, najbardziej odpowiadają Twoim followersów. Sprawdzisz to dodając posty w różnych porach i analizując wyniki.

Lajki na Instagramie a pomysł na profil

Jak zdobyć lajki na Instagramie za pomocą swojego profilu? To bardzo proste! Ciekawe konto z pomysłem i przemyślanym kontentem, to kolejna ważna sprawa. Pomyśl o tym jaka tematyka najbardziej by Ci odpowiadała. Wybór jest naprawdę szeroki, od kulinarni do lifestyle.  Bądź intrygujący w tym co robisz, aby przyciągnąć uwagę jak największej widowni. Staraj się podążać za trendami, a jednocześnie twórz coś własnego.

Rób dobre zdjęcia

Instagram to przede wszystkim zdjęcia i wideo, które publikujemy, dlatego tak ważne jest, aby były zrobione one jak najlepiej. W obecnych czasach, gdzie telefony posiadają nawet 4 aparaty, nie potrzebujesz do tego drogiego, profesjonalnego sprzętu. Wystarczy Twój smartfon. Ale co jest najważniejsze w zrobieniu dobrego zdjęcia?
  1. Światło – to za jego pomocą wszystko będzie widoczne i wyraźne, postaraj się, aby na zdjęciach dominowało światło naturalne lub białe z żarówek. Do selfie czy nagrywania makijażu, z pewnością przyda Ci się lampa pierścieniowa, która nie rzuca cienia.
  2. Estetyka – postaraj się zwrócić na to jak największą uwagę. Zdjęcia powinny być estetyczne i przyciągać oko, a nie odpychać.
  3. Kolorystyka – zdjęcia mogą mieć przeróżną kolorystykę, w zależności od tego co fotografujemy. Pastele, mocne kolory czy czerń i biel, wybór jest przeogromny.
  4. Ostrość pierwszego planu – to co najważniejsze musi być najbardziej widoczne i mieć jak najlepszą jakość.
  5. Trójpodział – jego zasada polega na przecięciu zdjęcia dwoma liniami wzdłuż, a dwoma wszerz, dzięki czemu dzielimy zdjęcie na 9 równych kwadratów. Jeśli chcesz dowiedzieć się o tym więcej kliknij tutaj.

Nie bądź monotonny

Wychodź z inicjatywą do swoich odbiorców. Przełamywanie barier czy też wychodzenie ze schematów również ma znaczenie. Oczywiście, pamiętaj, żeby z tym nie przesadzić, dobrze jest kierować się teorią „co za dużo to niezdrowo”. Możesz pokazać swoich followersom co Tobie podoba się w sieci i co Ty obserwujesz. Pokazuj to czego nie lubisz lub to co Cię zdenerwowało. Dodatkowo social media to świetny nośnik informacji, dlatego jeśli bierzesz udział w czymś fajnym, na przykład zbiórka pieniędzy czy wolontariat w schronisku możesz zachęcić innych do tego samego.

Edytuj zdjęcia

Ten punkt jest dla fanów kombinowania i szukania w zdjęciu czegoś innego. Edytowanie zdjęć nie należy do zadań najtrudniejszych, szczególnie obecnie, gdzie istnieje naprawdę dużo poradników na ten temat. Dzięki edycji możesz pozbyć się czegoś, co Ci nie pasuje lub wyostrzyć niektóre barwy, które sprawią, że zdjęcie stanie się cieplejsze. Aplikacji do przeróbek jest naprawdę sporo. Warto przed ich pobraniem dowiedzieć się jak działają, co za ich pomocą możemy zrobić, a co najważniejsze przeczytać opinie innych użytkowników. Aktywność na Instagramie

Jak zdobyć lajki na Instagramie? – bądź aktywny!

Aktywność to nie tylko regularne i systematyczne wstawianie postów, ale również reagowanie na zdjęcia innych. Lajkuj oraz komentuj to co Ci się spodobało lub po prostu przykuło Twoją uwagę. Dzięki temu zachęcisz innych do odwiedzania Twojego profilu i odwdzięczenia się tym samym. Fajnym sposobem jest również InstaStories, które daje ogrom możliwości, takich jak ankiety, pytania i odpowiedzi. Dodatkowo możesz prowadzić transmisję na żywo – jest to jeden z najlepszych sposobów na bycie aktywnym i wchodzenie w relacje ze swoimi obserwatorami.

Promuj swoje konto

Na Facebooku istnieje dużo grup, gdzie możesz dodatkowo promować swoje konto na Instagramie. Lajk za lajk, komentarz za komentarz czy obserwacja za obserwacje. Takich postów codziennie dodawanych jest tam tysiące i sporo osób na tym korzysta. Możesz też zaproponować udostępnienie całego czyjegoś profilu na swoim story, oznaczając ją w tym, a ona niech zrobi to samo z Twoim kontem. Kupowanie lajków na Instagramie

Jak zdobyć lajki na Instagramie? – kup lajki

Jeśli nie masz czasu na powyższe rady lub chcesz osiągnąć sukces jak najszybciej, nie ma prostszej metody niż zakup lajków. Pamiętaj, żeby zrobić to z dobrego źródła. Niepewne strony mogą jedynie naciągnąć Cię na pieniądze i sprzedać Ci kota w worku. Sprawdź zatem opinie o danej stronie, ceny czy strona jest zabezpieczona. Dodatkowo możesz zerknąć na ich social media, czy są tam aktywni oraz jakie treści publikują. Warto zajrzeć również na bloga i dowiedzieć się wszystkiego – jak kupić i za ile. Z pewnością to jeszcze nie wszystkie sposoby na to, jak zdobyć lajki na Instagramie, dlatego jeśli znacie jeszcze inne rozwiązania, koniecznie podzielcie się z nimi w komentarzu.
4.6/5 - (23 votes)