Jak pobrać zdjęcia z Instagrama

Pobieranie zdjęć z Instagrama – ale po co?

Coraz częściej słyszy się o stylistyce ubioru aktorów, którzy publikując zdjęcia pośrednictwem Facebooka czy Instagrama, zyskują rzesze naśladowców. Fani następnie poszukują danych ubrań, mogąc zapłacić za nie nawet wysokie kwoty. Wiele osób zapisuje sobie także zdjęcia na prywatnych urządzeniach, aby mieć szybki dostęp do treści, które ich zaciekawiły. Nie ma bowiem nic prostszego, niż sięgnięcie po telefon w sklepie i spytanie o podobne stylizacje. Jednak media społecznościowe to nie tylko moda. Bardzo często są to także zdjęcia natury, uwiecznione krajobrazy ulubionych miejsc użytkowników. Okazuje się to także udogodnieniem dla wielu, bowiem zapisując zdjęcie można następnie ustawić je sobie jako tapetę telefonu czy komputera. W tym momencie warto wiedzieć, w jaki sposób pobrać zdjęcia z Instagrama, aby zapisać interesujące nas treści.

Czy pobieranie zdjęć z Instagrama jest legalne?

Zanim pojawi się temat zapisywania zdjęć z mediów społecznościowych na komputerze czy telefonie, należy poświęcić chwilę na legalność tego czynu. Może się to bowiem wydawać bardzo wątpliwe, gdyż (bądź co bądź) są to treści prywatne użytkowników. A więc czy można legalnie pobierać zdjęcia z Instagrama na prywatny sprzęt? Na pewno jest to kwestia, którą każdy powinien rozpatrzeć indywidualnie. Istotny jest także cel wykonywania takiego kroku oraz sposób. Z pewnością używanie zakazanych programów do próby uzyskania treści z witryny to nie za dobry pomysł, gdyż narażamy się w ten sposób na ryzyko zablokowania dostępu do serwisu. Warto jednak skorzystać z łatwo dostępnych i w pełni legalnych sposobów. Różnią się one w zależności od sprzętu, na którym pobieramy dane fotografie, jednak w każdym przypadku jest to szybkie oraz bezpieczne. Można być także spokojnym, gdyż nie doświadczymy żadnych nieprzyjemności, związanych z pobraniem prywatnych treści innych osób. Pobieranie na PC instagram

Pobieranie zdjęć z Instagrama na komputerze

Istnieje wiele sposobów na zapisanie interesujących nas treści na dysku posiadanego komputera. Wystarczy znać parę tricków. Każdy z nich jest oczywiście darmowy, więc można z nich korzystać ze spokojną głową o swoje oszczędności. Z pewnością aspekt ten wpływa na decyzję wielu osób przeczesujących strony internetowe.

1. Za pomocą adresu URL dostępnego na stronie

W pełni legalnym sposobem okazuje się znalezienie adresu internetowego do zdjęcia, zamieszczonego na Instagramie. W tym celu należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na interesującym nas zdjęciu i wybrać Wykonaj inspekcję lub Zbadaj, w zależności od posiadanej przeglądarki. Otworzą się narzędzia programistyczne, pokazujące miejsce, w którym znajduje się obrazek. Wystarczy rozwinąć znacznik <div> i znaleźć sekcję src:. Pozostaje już tylko kliknąć dwukrotnie na adresie URL, skopiować go i otworzyć jako adres strony w nowej karcie. Można już zapisać zdjęcie poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na zdjęciu oraz wybraniu Zapisz obraz jako.

2. Za pomocą stron oferujących pobieranie zdjęć

Inną metodą zapisania zdjęcia jest skorzystanie z innej strony internetowej. Świetnie sprawdzi się w tym momencie serwisy, takie jak InstGrow.com, Gramsave czy Ingramer. Aby tego dokonać, należy otworzyć wymaganą fotografię i skopiować adres strony. Następnie trzeba przejść pod jeden ze wskazanych wyżej adresów, wkleić link do zdjęcia w podświetlone pole, kliknąć Download, a następnie Download Image. Po chwili zdjęcie znajdzie się w folderze Pobrane.

3. Za pomocą aplikacji komputerowych

W tym momencie przydatne okazuje się oprogramowanie komputerowe. Jeżeli posiadamy program do pobierania zdjęć, możemy także bardzo zapisać uzyskać fotografię na dysku komputera. Wystarczy bowiem skopiować link, a następnie wkleić do programu. Aplikacja sama znajdzie źródło i je dla nas zapisze we wskazanym miejscu. Pobieranie na telefonie

Pobieranie zdjęć z Instagrama za pomocą telefonu

Podobnie jak w przypadku komputera, można zapisywać fotografie na urządzeniach mobilnych. Do tego celu także wykorzystuje się strony internetowe oraz aplikacje. Ciekawym rozwiązaniem, które każdy powinien znać, jest używanie aplikacji mobilnych. Wystarczy posiadać smartfon z Adroidem lub marki Apple. Każde urządzenie posiada bowiem własny sklep z aplikacjami, w którym bardzo łatwo znaleźć programy do pobierania zdjęć. Świetnym przykładem jest aplikacja FastSave. Cała procedura przebiega niezwykle sprawnie. Wystarczy wybrać trzy kropki w prawym górnym rogu zdjęcia, następnie Udostępnij, po czym wybrać aplikację i zdjęcie znajdzie się w pamięci naszego telefonu.

Dlaczego pobieramy zdjęcia z Instagrama?

Poruszając się w temacie uzyskiwania treści z serwisu społecznościowego, należy zastanowić się także, jaki jest właściwie cel tego czynu. Jak zostało wcześniej zaznaczone, mogą to być pobudki modowe lub krajobrazowe. Nie są to jednak jedyne powody, dla których ludzie zapisują zdjęcia innych użytkowników. Często niestety bywa tak, iż krok ten dokonywany jest z zazdrości. Dotyczy to tak kobiet, jak i mężczyzn. Cechy, które posiada dana osoba, potrafią skłonić kogoś innego do prześmiewania czy też udostępniania fotografii dalej. Nie należy jednak obawiać się tego typu sytuacji, gdyż wtedy Instagram nie miałby racji bytu. Ludzie poszukują także inspiracji kulinarnych – istnieje mnóstwo przykładów różnorodnych dań dla wielu grup społecznych.

Jak zabezpieczyć zdjęcia przed pobraniem?

Chcąc zabezpieczyć się przed niepożądanym obrotem wydarzeń, warto wiedzieć, w jaki sposób zabezpieczyć się przed działaniem niechcianych gości profilowych. Wykorzystać do tego celu można przykładowo znak wodny, który zostanie dodany do każdego zdjęcia. Dzięki temu odbiorcy końcowi będą wiedzieli, iż fotografia należy do nas. Jak widać, pobieranie treści z Instagrama nie jest skomplikowaną czynnością. Warto jednak prawidłowe podejść do tego zagadnienia już na etapie dodawania (lub tworzenia) zdjęcia. Odpowiednie zabezpieczenie fotografii oraz tematyka mogą pomóc użytkownikom zyskać zarówno bezpieczeństwo jak i popularność. Dzięki temu istota mediów społecznościowych z pewnością spełni swoją rolę w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Kwestia ta okazuje się istotna zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy to Internet napędza codzienne życie całego społeczeństwa.
4.7/5 - (17 votes)