Followersi na Instagramie

Co to są followersi na Instagramie?

Z aplikacji Instagram każdego dnia korzystają miliony osób. Ty z pewnością również posiadasz tam konto. Umożliwia ona dzieleniem się zdjęciami oraz wideo w postach, możesz udostępnić relację czy transmitować na żywo jakieś wydarzenie lub po prostu siebie, zachęcając tym innych do oglądania. Mimo tego, że tak wiele osób korzysta z tej aplikacji, to nadal niektórzy nie wiedzą, co to są followersi na Instagramie. Followersi na Instagramie to nic innego jak liczba osób śledzących nasze działania, właśnie na tej platformie. Co ciekawe, oprócz obserwowania innych użytkowników, możemy również śledzić wybrane przez nas hasztagi. Aby to zrobić wystarczy wejść w lupkę, w aplikacji Instagram, a następnie wybrać „znaczniki” i wpisać to co chcemy. Dla ludzi, którym zależy na wysokich liczbach obserwujących czy serduszek pod zdjęciami, posiadanie licznego grona followersów to sprawa życia i śmierci. Jednak, dlaczego jest to tak ważne? Jakie są darmowe sposoby na zdobycie obserwatorów i czy w ogóle jest to możliwe? Na te oraz inne pytania, odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Dlaczego followersi na Instagramie są ważni?

Na pierwszy rzut oka, wydawać się może, że jest to po prostu liczba, która nie ma żadnego znaczenia. Tak jednak nie jest. Im więcej osób śledzi nasz profil, tym większa szansa na to, że zdobędziemy kolejnych followersów, a co za tym idzie lajki oraz komentarze pod naszymi postami. Dodatkowo duża ich ilość to świetny sposób na budowanie popularności oraz kształtowania swojego wizerunku w Internecie. Followersi na Instagramie szczególnie powinni być ważni dla ludzi, którzy w ten sposób promują swoją markę. Warto pamiętać o tym, że im więcej osób śledzi nasz profil, to nasz artykuł lub usługa trafi do większej ilości odbiorców. Co z tym związane, mamy szansę na lepszy zarobek i wypromowanie swojej marki, która będzie wzbudzać zaufanie nie tylko potencjalnych klientów, ale także przyszłych kontrahentów. Zwróć też uwagę na to, że followersi na Instagramie to realne osoby, dlatego kontakt z nimi jest niezmiernie ważny. Oni z pewnością to docenią!

Followersi na Instagramie – jak ich zdobyć za darmo?

Tak naprawdę niezależnie od tego czy sukces chcesz osiągnąć na Instagramie czy na Tik Toku, istnieją sposoby, które pomogą Ci na każdym portalu. W tym punkcie przedstawimy Ci 5 prostych, a przede wszystkim darmowych porad, aby followersi na Instagramie pchali się do Ciebie „drzwiami i oknami”.
  1. Bądź aktywny – podczas przeglądania strony głównej na Instagramie nie bądź tam tylko obserwatorem. Lajkuj oraz komentuj posty innych, aby zachęcić ich do zrobienia tego samego na Twoim profilu. Ten prosty trik pozwoli Ci na zdobycie nawet kilkunastu lajków i komentarzy więcej.
  1. Wchodź w interakcje – lajkuj i odpowiadaj na komentarze, które inni zamieszczają pod Twoimi postami. Sprawi to, że będą oni wiedzieć, że czytasz to co oni tam piszą. Dodatkowo możesz reagować na InstaStory innych osób, z pewnością one odwdzięczą się tym samym. Pamiętaj, aby odpisywać na wiadomości prywatne.
  1. Dodawaj regularnie posty – każda aktywność jest bardzo ważne, również ta w udostępnianiu postów. Twoi followersi na Instagramie z pewnością będą doceniać Twoje starania. Ważne, żeby zdjęcia były schludne i ładne. Nikt nie każe Ci ich wstawiać codziennie – możesz co dwa/trzy dni. Grunt, żeby nie były one byle jakie. 
  1. Publikuj przemyślany kontent – jeśli chcesz dotrzeć do swoich obserwujących, przeanalizuj to w jakim są wieku i co będzie dla nich lepsze do oglądania. Oczywiście, w tym wszystkim pamiętaj o tym, że jest to Twoje konto – niech treść publikowana tam nie kłóci się z Twoją osobą.
  2. Wstawiaj opisy i hasztagi – opisy do zdjęć są bardzo ważne. Możesz w nich zamieścić historię zdjęcia alb napisać, dlaczego Ci się podoba. Nie zapomnij o hasztagach! To one segregują Twoje zdjęcia i pozwalają odkryć je szerszej publiczności. Dodatkowo osobom, które dane hasztagi obserwują, wyświetlą się Twoje zdjęcia na tablicy.

Followersi na Instagramie – czy można ich kupić?

Oczywiście, że tak. Istnieją do tego specjalnie przeznaczone strony – na przykład polskielajki.pl. Co ciekawe, możesz zakupić followersów, którzy będą udzielać się na Twoim profilu, a dodatkowo mogą to być konta z Polski. Mimo, że wiele sklepów oferuje właśnie takie rozwiązanie, to pod koniec kampanii okazuje się, że było kłamstwem, a my zostaliśmy oszukani. Zanim więc zdecydujesz się na zakup followersów na jakiejkolwiek stronie, najpierw przeczytaj dokładnie co oni oferują oraz przeanalizuj regulamin. Sprawdź ceny jakie są oferowane oraz jakie dodatkowe funkcje możesz dokupić, na przykład „realni obserwujący”. Warto również przeczytać opinie o sklepie. Możesz to zrobić bezpośrednio na ich stronie lub poszukać czegoś na stronach innych – zazwyczaj będą one bardziej wiarygodne. Pamiętaj, żeby postępować zgodnie z instrukcją zakupu, która powinna znajdować się na sklepie. Jeśli coś ominiesz lub wpiszesz błędnie Twoje zamówienie nie będzie mogło być zrealizowane.

Zalety i wady kupowania followersów na Instagramie

Zalety Wady
·      Zaangażowanie obserwujących, ·      Łatwa promocja konta, ·      Możliwość stania się osobą rozpoznawalną, ·      Współprace z firmami, ·      Możliwość poznania sławnych osób. ·      Poniesione koszty, ·      Czas na zobaczenie pierwszych efektów, ·      Czas poświęcony na poszukiwania odpowiedniego sprzedawcy, ·      Strach przed opinią innych.

Czy kupowanie followersów na Instagramie jest bezpieczne?

To zależy, gdzie złożyliśmy zamówienie na taką usługę. Niestety, ale sporo sklepów, by zminimalizować koszty i jak najwięcej zarobić, nabija Wam followersów przez różne programy lub skrypty. Takie obserwacje naruszają dane Instagrama, ponieważ nie są one prawdziwe. Przy zakupie zwróć uwagę czy strona posiada:
  • Regulamin,
  • Dane firmy,
  • Certyfikat bezpiecznej strony.
Jeśli strona nie posiada chociaż jednej rzeczy, wstrzymaj się od zakupu i szukaj dalej.

Jak sprawdzić czy ktoś kupuje followersów na Instagramie?

Kiedyś było to o niebo prostsze. Wystarczyło wejść na profil osoby podejrzanej, wejść w jej obserwacje i sprawdzić, kto obserwuje profil. Jednak teraz, ze względu na to, że dużo ludzi kupuje realne obserwacje jest to ciężkie do zweryfikowania. W takim razie jak to zrobić? Pierwszą propozycją jest częste sprawdzanie profilu i patrzenie czy liczba obserwujących drastycznie nie wzrosła. Drugim sposobem jest strona IGaudit, która sprawdza konto pod względem aktywności i długości istnienia konto. Niestety, ale nie jest ona bardzo precyzyjna. Trzecim sposobem strona Socialblade.com, śledzi ona rozwój danego profilu. Serwis ten potrafi również wykryć, czy konto korzysta z botów i programów do automatycznego nabijania polubień, co jest zakazane.

Kto ma najwięcej followersów na Instagramie?

Profil Liczba obserwujących
Instagram 384m
Cristiano Ronaldo 256m
Ariana Grande 217m
therock 213m
Kylie Jenner 211m
Selena Gomez 204m
Kim Kardashian West 200m
Leo Messi 179m
Beyonce 162m
Justin Bieber 159m
Jeśli jesteście ciekawi kto jest najlepszy w Polsce, koniecznie zapoznajcie się z Ranking Instagaram.  
4.8/5 - (25 votes)